DK ZACISZE zaprasza

Listopad 30th, 2013 Wpisane w Ostatnie wpisy

Z myślą o Świętach przygotowaliśmy bogaty program, który pozwoli mieszkańcom Targówka, ale też całej Warszawy pełniej przygotować się do tego wydarzenia. Do współpracy zaprosiliśmy wielu specjalistów, którzy pomogą stworzyć niepowtarzalne ozdoby świąteczne nawiązujące do tradycji, jak i te współczesne odwołujące się do recyklingu, wykorzystujące makulaturę, czy pasiaste koszule lub t-shirty. Ewa Mitowska, artystka ludowa z Seroczyna przekaże nam, jak wykonać „światy”, czyli ozdoby z opłatka, Tortownia.pl podpowie, jak ciekawie ozdobić pachnące pierniki, a Bożenka Wiśniewska zademonstruje pomysły na świąteczne dekoracje stołu.

Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy warsztaty budowania Krainy Świętego Mikołaja z klocków LEGO.
Wszelkie informacje znajdziecie Państwo w załączniku. Będziemy wdzięczni, jeśli przekażecie je Państwo dalej.

Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania.

Przedstawienie dla dzieci: Ahoj przygodo! 1 grudnia, godz. 17.00

Niezwykłe przygody marynarza Onufrego i jego żony Petroneli.

Opowieść o niezwykłych dziejach dobrodusznego marynarza Onufrego, którego zmuszono by został „straszliwym” piratem. Jak burzliwe były jego przygody, jakie niebezpieczeństwa czyhały na niego na morzu, z kim musiał walczyć, aby odzyskać swój bezcenny kuferek – wszystkiego dowiecie się podczas przedstawienia.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2008

Florystyczne dekoracje bożonarodzeniowe: 6, 13, 20, 23 grudnia, godz. 18.30

Choinki i stroiki z różnych materiałów; wianki bożonarodzeniowe do powieszenia na drzwiach domu lub położenia na stole; pakowanie prezentów z elementami florystycznymi. Nie zabraknie też aranżacji świątecznego stołu. UWAGA! Pojedyncze zajęcia mogą być prezentem Mikołajkowym!

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2012

„Moje Mikołaje”, czyli przedświąteczne warsztaty tworzenia ozdób

8 grudnia, niedziela, godz. 16.00-18.00

Poczuj zapach świąt i poznaj tradycję! W zaciszańskiej „fabryce ozdób świątecznych” zasiądź do stołu z artystką ludową i wykonaj „światy”, czyli aniołki, diabełki i ażurowe gwiazdki z opłatka. Na stół – kule, wianki, choineczki, czyli stroiki z mchu, sianka, suszy i świecidełek. Przygotowaliśmy w sumie 9 propozycji warsztatowych. A oprócz tego spotkanie ze Świętym Mikołajem, które rodzice będą mogli upamiętnić fotografią.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2009

Kraina Świętego Mikołaja z LEGO, 14 grudnia, sobota, 10.00-14.00

Dzieci z klocków wybudują piękną, kolorową krainę św. Mikołaja. Bo jak widomo w Laponii jest wioska św. Mikołaja usytuowana w strefie koła podbiegunowego. Znajdują się tu małe drewniane domki, a w największym – w biurze św. Mikołaja – segregowane są prezenty.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/2015

Warsztaty zdobienia bombek, 14 grudnia, sobota, godz. 10.00, 11.00, 12.00

Święta tuż tuż… Z tej okazji w ciepłej przedświątecznej atmosferze będziemy artystycznie zdobić bombki. Poznamy ciekawe techniki tworzenia ozdób choinkowych. Własnoręczne wykonanie tych ozdób sprawi, że choinka w naszych domach będzie jeszcze bardziej wyjątkowa. Zajęcia dostarczą nie tylko radości, ale pozwolą twórczo spędzić czas. Zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych.

Pozdrawiam Marzena Szychułda

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.