DK ZACISZE zaprasza

marzec 10th, 2021 Wpisane w Ostatnie wpisy

DK ZACISZE zaprasza:

Warsztaty online: Kandinsky na talerzu
20 marca 2021, sobota, godz. 11.00-12.30
Opłata: 30 zł. Pakiet materiałów do odbioru w DK Zacisze w dniach 18.03.2021 (godz. 15.00-19.00) i 19.03.2021 (godz. 9.00-19.00).
Spotkanie odbędzie się na ogólnodostępnej platformie i będzie realizowane w czasie rzeczywistym z aktywnym udziałem instruktora.
Zapraszamy dzieci i młodzież 8-15 lat na warsztaty malowania na porcelanie z Anną Podniesińską-Bartoszek. Podczas warsztatów – zainspirowani twórczością Wassilego Kandinskiego – zaprojektujecie swoje prace i wykonacie je na… talerzu. Powstaną Wasze oryginalne obrazy.
O Wassilim Kandinskim opowie Anna Podniesińska-Bartoszek. Dowiecie się jaka była jego ścieżka artystyczna, co wyraża malarstwo i dlaczego emocje są tak ważne. Ciekawym motywem jest powiązanie malarstwa z muzyką. Artysta porównywał oddziaływanie barw do brzmienia instrumentów muzycznych. Np. błękit uspokaja i kieruje nasze myśli do brzmienia fletu lub wiolonczeli.
Warsztaty odbędą się w ramach cyklu Sobota dla Małych i Dużych.
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/kandinsky-na-talerzu

Koncert: Tango – Piazzolla
11 marca 2021, czwartek, godz. 19.00
Nagranie: facebook.com/dkzacisze
Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, aranżacje, Adam Woch – gitara.
Zapraszamy na koncert w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, aranżacje, Adam Woch – gitara. Podczas koncertu muzycy wykonają najpiękniejsze kompozycje Astora Piazzolli, w tym Bordel 1900, Cafe 1930, Nightclub 1960, Libertango, Oblivion, Revirado, Chiquilin de Bachin.
Astor Piazzolla łącząc argentyńskie tango z elementami muzyki klasycznej oraz jazzu, stworzył w muzyce gatunek zupełnie nowy, pełne kontrastów i ekspresji Tango Nuevo. Niezwykły klimat oraz specyficzny rodzaj intymności tanga, w sposób szczególny wyraża się w wydaniu kameralnym i takie też proponuje zespół „Sentido”. To co zespół wyróżnia, to niepowtarzalne brzmienie nierozłącznie związanego z tangiem bandoneonu, połączone z dźwiękami gitary.
Piotr Kopietz – multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Klaudiusza Barana. Umiejętności wykonawcze doskonalił na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu (Austria) w klasie prof. Janne Rättyä. Należy do grona kilku muzyków w Polsce grających na instrumencie argentyńskim – bandoneonie oraz jest jednym z niewielu koncertujących na francuskiej – akordinie.
Muzyk jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami (m.in.: Austria, Czechy, Litwa, Niemcy, Rosja, Ukraina, Wielka Brytania, Włochy). Prezentował muzykę klasyczną, rozrywkową, improwizowaną i world music na szeregu uznanych festiwalach oraz scenach koncertowych (w tym: polskich filharmonii, teatrów i ośrodków kultury, w Studiu Koncertowym im. W. Lutosławskiego, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. A. Osieckiej, Zamku Królewskim w Warszawie, Sinfonia Varsovia). Nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu. Jako solista-akordeonista współpracował m.in. ze zdobywcą Oskara, Janem A.P. Kaczmarkiem, nagrywając muzykę kompozytora. Przez 5 sezonów artystycznych wykonywał muzykę na żywo w spektaklu „Tango Piazzolla” w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. Piotr jest twórcą oraz kierownikiem artystycznym kilkunastu zespołów i projektów muzycznych. Na stałe występuje zespołach: „Gang Tango” i „Orkiestra Adria”. W 2011 r. nagrał płytę „Retrato” (z tangami argentyńskimi i kompozycjami własnymi – jest aranżerem wszystkich utworów). W 2020 r. koncertował ze światowej sławy skrzypkiem – Roby Lakatos, nagrywając m.in. płytę pt. „World Tangos”. Jako aranżer współpracował m.in. z: Kayah, Kubą Badach, Katarzyną Cerekwicką, Anną Karwan, Lalą Czaplicką, Sentido, Orkiestra Adria, Gang Tango, Retro Orchestra.
Wybitny brazylijski artysta i dyrygent, Jose Maria Florencio powiedział o nim : „…[dzięki twórczości Piotra Kopietza] Polska zaczyna być miejscem, gdzie kompozycje na bandoneon i tango powstają na poziomie co najmniej tak wspaniałym, jak na poziomie samego Astora Piazzolli. Mamy fantastycznego kompozytora…”.
Adam Woch – absolwent Zespołu PSM im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie gitary Zbigniewa Dubielli, w tym przez trzy lata jego edukacją kierował pedagog Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Ryszard Bałauszko. Dalszą naukę kontynuował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w roku 2014 uzyskał dyplom licencjata w klasie prof. Ryszarda Bałauszko, a w roku 2016 tytuł magistra sztuki w klasie prof. Leszka Potasińskiego. Obydwa dyplomy uzyskał z maksymalną oceną. W roku akademickim 2011/2012, w ramach stypendium naukowego, studiował w Conservatorium Maastricht u Prof. Carlo Marchione. Swoje umiejętności doskonalił także na warsztatach pod kierunkiem takich artystów jak: Rolf Lislevand, Ricardo Gallen, Alvaro Pierri, Roberto Aussel, Zoran Dukic, Marcin Dylla czy Łukasz Kuropaczewski.

Akcja: Pisanka-Dzierganka
Montaż i szycie Pisanki-Dzierganki: 27 marca 2021, sobota, godz. 12.00-14.00
Prace można przynosić do DK Zacisze: do 27.03.2021
Jajo XXL na Zaciszu w wykonaniu Doroty Koch i Mieszkańców
Macie ochotę się włączyć? W czasie, gdy nie możemy Was zaprosić na wspólne warsztaty u nas, szukamy pomysłów, by jednak zrobić coś wspólnego. Przygotujemy pod kierunkiem Doroty Koch dużą przestrzenną pisankę – ażurową, wiklinową. Jakie będzie Wasze zadanie? Trzeba ją ozdobić. Każdy, kto ma ochotę przyłączyć się do wspólnego projektu, zrobi swój kolorowy kawałek. Wydziergany na szydełku lub zrobiony na drutach, z kolorów jakie lubicie, lub jakie kojarzą się Wam z wiosną albo Wielkanocą. I tak powstanie ubranko dla naszej zaciszańskiej pisanki – najpiękniejsze, bo wspólnie stworzone, pełne Waszych emocji.
Startujemy już dziś. Szukajcie kłębków wełny. Czekamy na każdą dziergankę. Mogą być okrągłe lub kwadratowe. Dorota Koch połączy je w całość. Efektu już nie możemy się doczekać. Pisanka stanie przed DK Zacisze tydzień przed świętami. Możecie przychodzić i robić sobie z nią zdjęcia.
Dla kogo? Dla wszystkich, którzy chcą ozdobić wspólną pisankę.
Do zobaczenia!
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/pisanka-dzierganka
DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl
sekretariat@zacisze.waw.pSpacer ścieżką Geo-Zacisze
13 marca 2021, sobota, godz. 10.00
Udział bezpłatny. Zapisy: wspolpraca@zacisze.waw.pl

Zapraszamy na rodzinny spacer ścieżką geocachingową Geo-Zacisze. Odkryj tajemnice i nieznane historie Zacisza podczas. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest posiadanie smartfona. Zbiórka na parkingu Domu Kultury Zacisze.
Dla miłośników niezwykłych historii i fanów geocachingu przygotowaliśmy aplikację z lokalnym przewodnikiem Geo-Zacisze i ukrytymi w 16 skrytkach (keszach) wspomnieniami mieszkańców Zacisza dostępnymi w wersji polskiej, angielskiej i ukraińskiej. Polecamy!
Pamiętajcie, że w związku z aktualną sytuacją epidemiczną obwiązuje zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego.
Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są cenne i zaskakujące informacje związane z Zaciszem. Możesz szukać ich samodzielnie lub w gronie bliskich osób.
Trasa wiedzie do następujących punktów:
Obywatel GC
Zygmunt Jórski
Bimber na Zaciszu
Podziemie na Zaciszu
Ochotnicza Straż Pożarna
Gangsterskie porachunki
Bateryjka
DK Zacisze
SP 84
Filmowe Zacisze
Osiedle FSO
Dom pod wazami
Kino Pelikan
Ulica Jórskiego
Trzypiętrówka
Kolej marecka.
Geo-Zacisze to ścieżka geocachingowa po Zaciszu stworzona przez jego mieszkańców. Efektem sąsiedzkich spotkań przeprowadzonych od lipca do września 2020 było zebranie ciekawych i powszechnie nieznanych historii związanych z tą częścią Warszawy.
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/spacer-sciezka-geo-zacisze3
DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl
sekretariat@zacisze.waw.pl

Spektakl dla dzieci: Na wozie
14.03.2021, niedziela
godz. 11.00 pierwszy spektakl
godz. 12.30 drugi spektakl
Bilet: 12 zł, liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy na spektakl familijny dla dzieci w wieku 2,5+ w wykonaniu Teatru Falkoshow.
Wśród wzgórz i drewnianych domów, w malowniczej miejscowości Lanckorona, wykluwa się z pisanki kurczątko Rokokoko. Jakie są jego losy? Gdzie znajduje dom? Historia o tożsamości i odkrywaniu celu. Wystąpią marionetki sycylijskie wykonane ze starego drewna.
Czas: 40 minut
Twórca i aktor: Falkoshow Krzysztof Falkowski
Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli. Odwołanie do dobrze znanej kultury współczesnej ułatwia wprowadzenie w świat wartości, obyczajów, legend, ale także inspiruje do zainteresowania się teatrem i sztuką oraz twórczego myślenia. W Teatrze Falkoshow swoje miejsce znalazły unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego: przedstawienia marionetkowe, teatr stolikowy, pacynkowy czy teatr przedmiotu.
Wszystkie elementy tych dynamicznych spektakli: interesująca muzyka, zaskakująca scenografia, interakcyjny i pouczający scenariusz oraz przemyślany ruch sceniczny współgrają ze sobą tworząc widowiska niezapomniane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!
Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/na-wozie
DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl
sekretariat@zacisze.waw.pl
l

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.