DK ZACISZE zaprasza

Lipiec 10th, 2020 Wpisane w Ostatnie wpisy

Lato w pełni, a kultura na Zaciszu nabiera rozpędu. Mamy wiele do zaoferowania miłośnikom kina, muzyki i kultury brazylijskiej. W najbliższą niedzielę, 12.7.20 zapraszamy na Letnie kino plenerowe na Zaciszu i film Najlepszy. We wtorek, 14.7.20 rozdajemy bezpłatne wejściówki na koncert Leszka Możdżera SOLO, a w poniedziałek 20.7.20 startuje Tydzień z kulturą brazylijską i capoeirą.

Bądźcie gotowi na wszystko!

Zapraszamy!

Letnie kin plenerowe: Najlepszy

12.7.20, godz. 21.00, górka DK Zacisze

Jak Letnie Kino Plenerowe to tylko na Targówku. W 5 lokalizacjach zaprezentowanych zostanie 45 filmów. My zapraszamy na Zacisze, a dokładnie na seanse wyświetlane na górce przy Domu Kultury Zacisze, gdzie zaprezentowanych zostanie 9 z nich, w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

Najbliższy niedzielny wieczór spędzimy z filmem Najlepszy w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Głównym bohaterem filmu jest Polak, sportowiec, który zachwycił świat, a który u nas, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/najlepszy

Leszek Możdżer SOLO

19 lipca 2020, niedziela, godz. 19.00

Miejsce: boisko OSIR (ul. Blokowa 3) przy Domu Kultury Zacisze

Elektroniczna rezerwacja wejściówek: od 14 lipca 2020, godz. 19.00, zacisze.waw.pl/pl/mozdzer

Koncert z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i rygorów koronawirusowych.

LESZEK MOŻDŻER – wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”.

Jazzowa wyobraźnia, ciekawy zamysł improwizacji, subtelność chopinowskich etiud i mazurków, „komedowskie” inspiracje – tworzą w jego muzyce nową barwę dla jazzowej kameralistyki fortepianowej.

Leszek Możdżer objawia się jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia.

Koncert realizowany w ramach projektu Koncerty Gwiazd.

Więcej: https://zacisze.waw.pl/pl/mozdzer

Zapraszamy do zapowiedzi koncertu i rozmów z artystą. Zainteresowanych dziennikarzy prosimy o kontakt z nami: 603 852 763.

Tydzień z kulturą brazylijską
20-24.7.20, godz. 10.30-12.30

Zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat na bogaty program wakacyjny. Przed Wami przygoda z capoeirą, gra na brazylijskich instrumentach, podstawy języka portugalskiego i nauka tradycyjnego tańca z pałkami Maculele. Będą też opowieści o podróży do Brazylii i karnawale w Rio de Janeiro.
ZAPISY: https://zacisze.waw.pl/pl/tydzien-z-kultura-brazylijska

ZAPISY: https://zacisze.waw.pl/pl/tydzien-z-kultura-brazylijska

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.