DK Świt zaprasza z okazji Dnia Kobiet 6 marca

Marzec 3rd, 2016 Wpisane w Ostatnie wpisy
Z okazji Dnia Kobiet Kino Świt przygotowało specjalną promocję na retransmisję Teatru Bolszoj z Moskwy 6 marca, godz. 17

Cena 2 biletów 30 zł

Historia paryskiej kurtyzany Marii Duplessis, spisana w powieści „Dama kameliowa” przez Aleksandra Dumasa syna stała się kanwą dla licznych dzieł: dramatu, opery Verdiego „La traviata”, niezliczonych filmów i baletu Johna Neumeiera – jednego z największych choreografów XX wieku. Młody arystokrata Armand zakochuje się w kurtyzanie Małgorzacie, kobieta także odnajduje w tym romansie prawdziwą miłość. Niestety wie, że jest śmiertelnie chora. Neumeier, chcąc przenieść powieść Dumasa na scenę baletową, początkowo brał pod uwagę muzykę Verdiego, zastanawiał się też nad kompozycją Henry’ego Saugueta. Ostatecznie za namową dyrygenta Gerharda Marksona wykorzystał utwory Fryderyka Chopina. Na premierze w 1978 roku w Stuttgarcie poruszającą postać głównej bohaterki Małgorzaty Gautier stworzyła primabalerina Marcia Haydée, a balet rozpoczął tryumfalny pochód przez najważniejsze sceny świata – niedawno zawitał do Moskwy.
Obsada: Pierwsi tancerze, soliści, koryfeje i zespół baletowy oraz orkiestra Teatru Bolszoj.
Jest to prezent dyr. Jacka Białka z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn.
8 marca odbędzie się seans filmowy pt.”Planeta singli” o godzinie  19:00 cena biletu 10 złotych specjalnie dla tych, co nie lubią baletu.
Życzę miłego oglądania.
Kazimiera Owczarek

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.