DK Świt zaprasza

Listopad 3rd, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Dom Kultury Świt zaprasza:

TEATR AMATORSKI

„Dzieło sztuki” (9 listopada, godz. 19.00)

Czy w najnowszym przedstawieniu Żanny Gierasimowej, reżyserki niezależnej grupy teatralnej Akt-em, dziełem sztuki, wokół którego kręci się pozorna akcja spektaklu, jest zabytkowy świecznik, który wszystkich zachwyca, onieśmiela, oburza i zawstydza?

Dychotomia ludzkich dążeń, ujęta w ekspresyjnej i żywiołowej grze aktorów, pozwala stwierdzić, że dziełem sztuki jest sam człowiek. Bohaterowie przedstawienia okłamują i zdradzają – siebie i innych, poddają się temu, co normatywnie dobre i porządne, właściwe i moralne, zapominają o tym, co najważniejsze – o człowieku. Bohaterowie krótkich i tylko na pozór humorystycznych opowiadań, wiecznie podporządkowujący się z góry narzuconym normom społecznym, podtruwają siebie i innych wszechogarniającą miałkością i biernością. Pozwalają moralnemu niedołęstwu rozgościć się na dobre, nie wiedząc, że od prawdziwego „ja” dzieli ich tylko mały krok. Nie bez powodu Żanna Gierasimowa umiejscowiła bohaterów Czechowa w teatrze. Są przebierańcami, pragnącymi ukryć swoje prawdziwe „ja” pod maskami „dobra”, „wstydu” i „oburzenia”. Dziełem sztuki jest człowiek, który zwolniwszy się z „obowiązku podtrzymywania świecznika, zeskoczyłyby z piedestału, zrobiłyby w pokoju coś takiego, o czym nawet myśleć nie wypada”.

Reżyseria: Żanna Gierasimowa

Bilety w cenie 20 zł, rezerwacja biletów 22 811 01 05

 

RODZINNY PORANEK TEATRALNY

„Calineczka”(9 listopada, godz. 12:00)

Calineczka – to maleńka dziewczynka o ogromnym sercu. W świecie pełnym niespodzianek spotyka ją wiele ciekawych, ale też niebezpiecznych przygód. Zobacz jaki los szykują dla niej Ropucha, Mysz i Kret. Czy takie maleństwo poradzi sobie z przeszkodami? Czy spotka ją coś miłego? A może pozna kogoś wyjątkowego? Zapraszamy do kolorowego świata barwnych bohaterów. Scenariusz i tekst do przedstawienia powstały na motywach baśni Hansa Christiana Andersena.

Tekst: Ewa Gałat, reżyseria: zespołowa, scenografia: Anna Zadęcka muzyka: Marcin Truszczyński

Spektakl w wykonaniu Teatru Mer.

Bilety 12 zł. Rezerwacje pod numerem tel. 22 811 01 05.

 

TANIE KINO ŚWIT

Mama

Reż. Xavier Dolan, Francja, Kanada, 2014r., 140 min.

Bilety: 8 zł

 

KINO ZŁOTEGO WIEKU

JEZIORAK

Reż. Michał Otłowski, Polska, 2014r

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.