DK Świt proponuje

Marzec 12th, 2018 Wpisane w Ostatnie wpisy

DK Świt proponuje:

12.03.2018


NADCHODZĄCE WYDARZENIA:

Najpiękniejsze pieśni i ballady Bułata Okudżawy

„Najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy” to jedyny taki program, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda Bułata Okudżawy, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, i w którym będzie można usłyszeć np.: „Pieśń gruzińską”, „Piosenkę o papierowym żołnierzyku”, „Balonik”, „Wybaczcie piechocie”, „Modlitwę – Dopóki ziemia kręci się”, „Trzy miłości”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Ostatni trolejbus”, „O Wołodii Wysockim”, „Majster Grisza”, „Piosenkę o Arbacie” i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Widownię czeka 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy.
Wystąpią:

Piotr Kajetan Matczuk – pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek;

Artur Chyb – gitarzysta;

Tomasz Imienowski – gitarzysta basowy, kompozytor.

 

17 marca (sobota), godz. 18:00

Bilety: 35/30 zł

 

Rodzinny Poranek Muzyczny: balet „Giselle” w wykonaniu Les Ballets de Pologne

„Giselle” to najpiękniejszy i najbardziej wzruszający balet romantyczny z XIX wieku. Historia o sile miłości, która jest tak wielka, że może przezwyciężyć nawet śmierć. Opowieść oparta na podstawie legendy spisanej przez Heinricha Heinego o wiejskiej dziewczynie zwanej Giselle.
18 marca, godz. 12:00

Bilety: 30 zł

 

The Metropolitan Opera – retransmisja „Carmen”

 

Ognista Cyganka Carmen sama wybiera sobie kochanków, a jej uroda i temperament nie pozwalają żadnemu mężczyźnie przejść obok niej obojętnie. Oficer don José pomaga jej uciec z aresztu i przeżywa chwile szczęścia u jej boku, choć sam musi zostać dezerterem i bandytą. Odrzucony – zabija niestałą Carmen. Met już dwa razy włączyła operę Bizeta do programu transmisji, bo to tytuł cieszący się największą popularnością wśród widzów zgromadzonych w salach kinowych całego świata. Hiszpańskie rytmy, słynne melodie habanery, seguidilli i kupletów toreadora czynią z „Carmen” jeden wielki operowy przebój. W postaci kochanków wcielają się Elīna Garanča i Roberto Alagna.

 

Przedstawienie w języku oryginału (francuskim) z napisami w języku polskim.
Przedstawienie trwa około 3 godzin (w tym 1 przerwa).

 

18 marca, godz. 18:00
Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (ulgowy), 25 zł (studenci)

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.