Ciekawe propozycje dla seniorów

październik 11th, 2009 Wpisane w Kulturalne

Z Domu Kultury ŚWIT otrzymaliśmy dla naszych związkowców zaproszenia na ciekawe imprezy:

Multimedia Happy End – Przegląd Filmów Optymistycznych – 16 pażdziernika, godz. 18:00 – wstęp wolny

Replika 7 Festiwalu Filmów Komediowych i Niezależnych BAREJADA 2009 – 24-25 października – karnet 10 zł

Festiwal Filmów Dokumentalnych TRANZYT OBJAZDOWY – 7-8 listopada

Impresaryjny Teatr Gwiazd, spektakl pt. „Ja jestem Żyd z wesela” – 19 listopada, godz. 19:00, wstęp 35 zł , dla słuchaczy Uniwersytetów III Wieku – 15 zł

Kino Złotego Wieku, poniedziałki i środy, godz. 13:45, cena 8 zł

Kino Świt (Wysockiego 11) zaprasza do KINA ZŁOTEGO WIEKU.

14.10.2009, godz. 13.45
Film w wersji cyfrowej!
Dzieci Ireny Sendlerowej
biograficzny, dramat
USA 2009
reż. John Kent Harrison
czas trwania: 95 min.
Opowieść o Irenie Sendlerowej – Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata – która w czasie II Wojny Światowej uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci, wywożąc je z warszawskiego getta i ukrywając w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Przygotowano im fałszywe dokumenty i wspomagano materialnie. Imiona dzieci i nazwiska rodzin, do których trafiły, Sendlerowa zapisywała, szyfrując, na paskach bibuły, które umieściła w ukryciu. Akcja filmu rozgrywa się od utworzenia getta w Warszawie w 1941 i obejmuje okres do zimy 1944 r., kiedy Sendlerowa została wykupiona przez Żegotę z rąk gestapo.

19, 21.10.2009, godz. 13.45
Coco Chanel

biograficzny, dramat
Francja 2009
reż. Anne Fontaine
czas trwania: 105 min.
Fascynujący portret legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej „diablicy o ludzkich pragnieniach”. To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie. Stworzyła wzór ekstremalnej elegancji z nieśmiertelną małą czarną na czele oraz najbardziej uwodzicielski zapach na świecie – Chanel No. 5. Szokujące przeżycia pozornie chłodnej i żądnej sukcesu kobiety, której najgłębiej skrywaną potrzebą okazała się potrzeba prawdziwej miłości. Poznacie wielką ikonę mody – Coco Chanel, której samotność była równie wielka, jak jej sława. Opiekę nad kostiumami do tego filmu sprawował sam Karl Lagerfeld – mistrz autokreacji, wielki spadkobierca i kontynuator stylu Coco Chanel.

26, 28.10.2009, godz. 13.45
Jeszcze nie wieczór

dramat, obyczajowy
Polska 2009
reż. Jacek Bławut
czas trwania: 96 min.
„Jeszcze nie wieczór” to historia o miłości, przemijaniu i aktorach – ich dziwactwach i marzeniach by zagrać jeszcze raz, być może ostatnią wielką rolę.
Dwoje młodych ludzi oraz aktor po przejściach pojawiają się niespodziewanie w spokojnym życiu znudzonych pensjonariuszy Domu Aktora Weterana, których największym marzeniem jest po raz ostatni w życiu wyjść na scenę. Wspólnie postanawiają wystawić „Fausta” Goethego.

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.