Budżet partycypacyjny 2015

Maj 29th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w spotkaniu mającym na celu zaprezentowanie projektów zgłoszonych i pozytywnie zweryfikowanych w ramach Budżetu partycypacyjnego 2015 na terenie Dzielnicy Targówek i debatę z mieszkańcami na ich temat. Spotkanie będzie okazją dla wszystkich mieszkańców  do poznania projektów, na które będą mogli oddać w czerwcu głos w ramach głosowania w budżecie partycypacyjnym.

Spotkania odbędą się w dniach:
3.06.2014 r. godz. 18.00-20.00 Dom Kultury „Lira” ul. Łojewska 3 – obszar Bródno
5.06.2014 r. godz. 18.00-20.00 Gimnazjum 141 ul. Trocka 4 – obszar Targówek Mieszkaniowy
10.06.2014 r. godz. 18.00-20.00 Szkoła Podstawowa Nr 58 ul. Mieszka I 7 –  obszar Targówek Fabryczny
14.06.2014 r. godz. 17.30-19.30 Dom Kultury Zacisze ul. Blokowa 1 – obszar Zacisze

Poprowadzą je moderatorzy z Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Podczas spotkania będą Państwo mieli czas by krótko opowiedzieć o swoim projekcie i zachęcić mieszkańców, by głosowali właśnie na Państwa pomysł. Będzie też czas przeznaczony na pytania i pokazanie zdjęć, plakatów, wizualizacji projektów – jeśli będą Państwo mieli chęć przygotować coś dodatkowego.

Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany wygłoszeniem prezentacji swojego projektu, prosimy o przekazanie takiej informacji do godz. 14.00 w dniu spotkania lub bezpośrednio moderatorom na miejscu spotkania (przed jego rozpoczęciem). Podczas spotkania będą Państwo mieli ok. 2 minut na ustne zaprezentowanie projektu. Nie będzie możliwości wykorzystywania projektora, ale zachęcamy, by wykorzystać plansze, własne plakaty czy zdjęcia.

Planowany przebieg spotkania:

1. Sprawy organizacyjne, wprowadzenie i przedstawienie zasad spotkania, (ok. 15 min)

2. Ustna prezentacja projektów przez autorów lub przedstawicieli w kolejności wylosowanej do późniejszego głosowania (do 2 minut na projekt). Jeśli osób prezentujących będzie na tyle mało, że starczy czasu na zadawanie publiczne pytań, w tym czasie zadawane będą także pytania przez zgromadzonych mieszkańców. (do 120 minut)

3. Giełda projektów – możliwość zadania pytań projektodawcom, indywidualne prezentacje (do 40 minut)

4. Zamknięcie spotkania (ok. 5 minut)

Jeśli ktoś z Państwa zamierza przygotować jakieś materiały dotyczące projektu, zachęcamy, aby przyjść wcześniej i spokojnie rozłożyć je w miejscu spotkania – na sali będzie specjalnie przygotowana na to przestrzeń.

Publiczne przedstawianie projektów w formie prezentacji nie jest obowiązkowe (można np. prezentować swój projekt tylko podczas giełdy projektów), ale serdecznie do tego zachęcamy.

W załączeniu przekazujemy ankietę ewaluacyjną dotyczącą Państwa oceny procesu budżetu partycypacyjnego, z prośbą o jej wypełnienie po spotkaniu i odesłanie drogą mejlową, bądź przyniesienie na spotkanie, wypełnienie na miejscu i przekazanie jej obecnemu na nim przedstawicielowi Urzędu Dzielnicy.

Drugim załącznikiem jest przygotowany przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” mini-podręcznik na temat zasad dobrej prezentacji. Mamy nadzieję, że będzie pomocny podczas przygotowań do prezentacji, którą będą Państwo wygłaszać podczas spotkań. Autorem podręcznika jest Ralph Talmont, który prowadzi również warsztaty przygotowania prezentacji dla wnioskodawców w ramach budżetu partycypacyjnego.

Moderacja spotkań i przygotowanie podręcznika są częścią projektu „Moderowanie spotkań preselekcyjnych oraz publicznych dyskusji stanowiących element przeprowadzania budżetu partycypacyjnego w m. st. Warszawie na rok 2015 w dzielnicach Bemowo, Bielany, Targówek i Wola”, finansowanego przez m. st. Warszawę.

Justyna Skalska
Naczelnik wydziału dla dzielnicy TargówekWARSZTATY-O-BUDŻECIE3

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.