Seniorzy Targówka na pikniku w Parku Bródnowskim 29 08 2014

sierpień 30th, 2014 Wpisane w Ostatnie wpisy

 

Seniorzy z PZERiI Oddziału Rejonowego Warszawa Targówek żegnali [papa] LATO [papa] – Symbolicznie ! – bowiem w sercach naszych lato zagościło na zawsze,  zwłaszcza to z 2014 r. Było cudownie, nieprawdopodobnie wspaniale, radośnie – jednym słowem – „bosko”. Między innymi takimi słowami wyrażali swe opinie uczestnicy pikniku. To dzięki Władzom Dzielnicy Targówek, Sponsorom, Naszym Przyjaciołom – tak wspaniale bawiliśmy się. Takiego wodzireja jak Nasza Wspaniała Pani Burmistrz Dorota Kozielska nigdzie nie znajdziecie. Brawo!Brawo! Wszystkich mocno ściskamy i prosimy o ciąg dalszy, albowiem …” Pożegnania to nie dla nas,  o nie –  wkrótce znów spotkamy się „.  opr.Zosia Baryczka

image001

image009

Festyn na pożegnanie lata
Stało się, kochani! Chociaż z wielkim żalem, lecz na wesoło, 29 sierpnia hucznie pożegnaliśmy lato 2014 roku. Dzięki władzom Dzielnicy Targówek oraz społecznikom i hojnym sponsorom było coś dla ducha i dla ciała na wspaniałym festynie, który zgromadził wielu praskich seniorów. Liczne konkursy rozbawiły i zachęciły do zabawy wielu z nas. Były, oczywiście, nagrody, co spowodowało jeszcze większą rywalizację poszczególnych Kół. Pokonanych nie było. Pogoda dopisała wyśmienicie, humory również, więc tańce na trawnikach Parku Bródnowskiego trwały do godziny 20-tej wieczorem. Nadwątlone przez ruch na świeżym powietrzu siły regenerowaliśmy jedząc pyszną, gorącą kaszankę i kiełbaskę. Była, oczywiście, herbata i kawa oraz sławne już jabłka-putinówki (na złość i na przekór wszystkim embargom sami zjemy swoje owoce!!!).

Festyn nasz zaszczycili swą obecnością przedstawiciele władz Dzielnicy Targówek w osobie Pani Doroty Kozielskiej oraz Pana Krzysztofa Miszewskiego, Pana.Burmistrza Grzegorza Zawistowskiego a także społecznicy oraz fundatorzy.  Razem z nami bawili się do końca przy wspaniałej, porywającej do tańca muzyce. Nie myślcie jednak, drodzy Czytelnicy, że seniorzy to taka odizolowana od reszty społeczeństwa enklawa. Bawili się nie tylko członkowie Kół emeryckich, lecz również dzieci, młodzież, a nawet nasi czworonożni pupile – po prostu niekiedy całe rodziny! Było miło, wesoło, gwarno. Nasza radość i spontaniczność zachowań wzbudzała sympatyczne zainteresowanie i aplauz postronnych spacerowiczów.

Pod koniec festynu zaprezentowali się nasi twórcy i artyści – panie i panowie obdarzeni talentami literackimi i wokalnymi. Przepiękny wiersz o odchodzącym lecie i następującej jesieni  godny jest umieszczenia na łamach naszych pism. Gratulujemy poetom i prosimy o więcej.

Już czekamy na kolejne, równie udane wydarzenia kulturalno-rekreacyjne, pozwalające nam poznać się wzajemnie i polubić. Stworzy to warunki do lepszej pracy na rzecz naszej emeryckiej społeczności Targówka i Pragi Północ. Do zobaczenia na kolejnej imprezie plenerowej.

Wasz sprawozdawca Elżbieta Woińska

 

image008

image007

image006

image005

image004

image003

image002

 

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.