Bródno zagra w rytmie etno

Maj 29th, 2019 Wpisane w Ostatnie wpisy

Bródno zagra w rytmie etno

8 czerwca w parku przy Domu Kultury Świt odbędzie się V Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy. Zagrają na nim zarówno światowe gwiazdy – Paddy and the Rats, jak i lokalni muzycy.

Festiwal rozpocznie się o 15:00 koncertem lokalnej formacji Nowy Teren. To aż trzynastoosobowy, improwizujący zespół, poruszający się między transem, psychodelią, visions i etno. Po nich wystąpi gość z Węgier – singer-songwriter Andras Upor. Następnie zaprezentuje się łączące ludowe brzmienie z nowoczesną aranżacją WoWaKin Trio. O 17:00 sceną zawładną Pablopavo i Ludziki, których muzykę trudno zaklasyfikować. O 18:15 koncert koncert rozpoczną Wadada Etno, którzy tworzą muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Zastąpią ich cięższe brzmienia, czyli grająca heavy reggae Paprika Korps. Na sam koniec, o 20:30, wystąpią legendarni już w środowisku celtic rockowym Paddy and the Rats – połączenie The Dubliners z The Clash.

Korzenie Europy to jednak nie tylko koncerty – najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach muzycznych, które odbędą się o 12:00. Poprowadzi je Paula Kinaszewska z WoWaKin Trio. Zapisy w Domu Kultury Świt.

V Festiwal Muzyki Etnicznej Korzenie Europy

8 czerwca 2019

Park przy Domu Kultury Świt

Ul. Wysockiego 11, Warszawa

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/417858169016546/

Kontakt dla mediów:

Emilia Bartkowska

ebartkowska@dkswit.com.pl

Tel. 22 811 01 05 wew. 107

Przepraszamy, ale komentarze są obecnie wyłączone.